IC

Тренер/ка з питань протидії та запобігання домашнього та ґендерно зумовленого насильства

18 September 2020

Київ

Обґрунтування:

Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) впроваджує проект «Посилення національного та місцевих механізмів для розбудови ефективної системи з попередження та протидії ґендерно зумовленому насильству». Проект впроваджується у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Міністерством внутрішніх справ України, за фінансової підтримки Уряду Великобританії.

 

Починаючи з 2015 року в Україні спостерігається стійких прогрес щодо розвитку системи з протидії ґендерно зумовленому насильству. Враховуючи потреби осіб, які постраждали від домашнього та ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН), а також потреби осіб, які страждають від збройного конфлікту, суб’єктами взаємодії у сфері протидії ҐЗН впроваджуються інноваційні моделі надання послуг. З прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та криміналізацією домашнього насильства, було закладено основу національного законодавства, яке також враховує міжнародні стандарти з протидії ҐЗН.

 

Завдяки роботі створених мобільних бригад соціально-психологічної підтримки, «гарячих ліній», притулків для постраждалих і пунктів невідкладної медичної допомоги, тисячі осіб, які постраждали від ҐЗН, отримали доступ до критично-необхідної психологічної підтримки, безпечного місця перебування та медичних послуг. Моделі, які запроваджувалися як короткотермінова відповідь на гуманітарну кризу на сході України, зараз слугують основою для розвитку системи протидії ҐЗН в громадах, а їх ефективність визнається на національному рівні.

 

Розбудова сталих та ефективних систем з попередження та протидії ҐЗН на місцевому та національному рівнях потребує фахівців, обізнаних з міжнародними стандартами та кращими практиками. Враховуючи це, Фонд ООН у галузі народонаселення підтримує створення та розвиток Національного навчального центру з питань протидії домашньому та ґендерно зумовленому насильству, а також розвиток професійної мережі тренерів і тренерок.

 

У рамках формування Національного тренінгового центру планується розробка уніфікованих навчальних програм для фахівців з питань протидії та запобігання ДН/ҐЗН, навчання тренерів і тренерок, та, в подальшому, навчання фахівців у регіонах України.

 

Фонд ООН у галузі народонаселення оголошує набір фахівців і фахівчинь у сфері протидії та запобігання ДН/ҐЗН для формування мережі тренерів і тренерок Національного навчального центру.

 

Успішні кандидати будуть запрошені пройти комплексну навчальну програму для тренерів і тренерок з листопада 2020 року по березень 2021 року. Програма складається з трьох інтенсивних модулів за участі міжнародних експертів.

 

Перший тренінг для тренерів з питань протидії та запобігання ҐЗН буде проведено у листопаді 2020 року.

 Кваліфікаційні вимоги:

 Освіта, досвід та навички:

  • мінімум ступінь бакалавра психології, соціальних наук, педагогіки, правових наук, гендерних студій;
  • щонайменше 2 роки досвіду роботи у сфері протидії ҐЗН, зокрема, розвитку послуг та/або надання послуг для постраждалих від ҐЗН, координації міжвідомчої взаємодії, планування та впровадження місцевих програм і заходів з протидії ҐЗН;
  • технічна експертиза з протидії та запобігання ҐЗН, знання новітніх підходів, міжнародних принципів та ефективних практик попередження та протидії ҐЗН (претендент/ка має надати посилання на відповідні авторські аналітичні звіти, наукові роботи, монографії, посібники чи інші розроблені документи);
  • щонайменше 2 роки тренерського досвіду в сфері протидії та запобігання ҐНЗ.

 

Знання мов: вільне володіння українською мово; знання англійської мови на рівні ділового спілкування та листування буде розглядатися як перевага.

Підтримка з боку UNFPA

UNFPA покриває усі витрати, пов’язані з участю обраних тренерів і тренерок у тренінгах у рамках навчальної програми для тренерів.

Учасники та учасниці, які успішно пройдуть навчальну програму для тренерів, будуть включені до ростеру консультантів UNFPA та запрошуватимуться до проведення тренінгів для фахівців.

 Надання пропозиції

Претенденти/тки надають свої заявки, що складається з таких документів:

  • резюме, яке містить інформацію щодо відповідності кваліфікаційним вимогам та посилання на аналітичні звіти та документи, зазначені вище;
  • мотиваційний лист;
  • принаймні 2 рекомендаційних листа щодо результатів професійної діяльності та проведення тренінгів з питань ҐЗН.

Заявки, які містять повний комплект документів, повинні бути надіслані на адресу prokopenko@unfpa.org до 18 вересня 2020, 18.00, з позначкою у темі листа “Trainer for NTC of GBV Response”.

Відбір тренерів/тренерок для Національного навчального центру з питань протидії ҐЗН буде відбуватися на конкурсній основі поетапно за результатами письмового тесту та співбесіди.