You are here

Media representatives are invited to media tour to Eastern Ukraine

Фонд народонаселення ООН запрошує представників ЗМІ долучитися до поїздки на схід України (Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка) для ознайомлення із потребами, проблемами та існуючою допомогою жінкам, які проживають в уражених конфліктом регіонах.

Зокрема, пропонується поспілкуватися із командами мобільних психологів та спеціалістів, які надають безкоштовну допомогу жертвам ґендерно-обумовленого насильства у східних регіонах. Для багатьох з них гостро стоїть питання тимчасового перебування у спеціалізованих безпечних центрах. В рамках програми запланований візит до центру тимчасового перебування жертв такого насильства, щоб побачити проблеми функціонування подібних установ.

Також у представників ЗМІ буде можливість поговорити із ВІЛ-позитивними жінками, які разом із дітьми переїхали із зони бойових дій, та дізнатися більше про ситуацію із поширенням СНІДу в уражених конфліктом регіонах. 

В рамках візиту журналісти зможуть відвідати пологовий будинок, щоб побачити потреби вагітних жінок на сході, а також потреби медичних установ такого типу, розташованих у східних регіонах.

Візит відбудеться 8 квітня 2016 року (виїзд із Києва 7 квітня, повернення 9 квітня 2016 року).

Акредитація ЗМІ обов’язкова і триватиме до 17.00 у середу 30 березня. Акредитація здійснюється е-поштою  ukraine.office@unfpa.org та за телефоном: +38 068 07 333 35 (з 09.00 до 17.00). Фонд покриває витрати, пов’язані з участю в турі. Кількість місць обмежена. Додаткова інформація – за вказаними контактами.

Інформація для редакторів

·    Фонд народонаселення ООН є одним з міжнародних агентств, що працює над загальною доступністю послуг з охорони репродуктивного здоров’я; зниженням материнської смертності; зниженням смертності немовлят; подовженням очікуваної тривалості життя; ліквідацією ґендерної нерівності в освіті та стримуванням ВІЛ-інфекції;

·    У січні 2015 р. ФН ООН провів дослідження у 16 областях України, результати якого підтвердили, що ВПО стикаються з різними формами насильства, зокрема із погрозами зброєю, сексуальним насильством, залякуваннями та домашнім насильством. З 2015 р. Фонд спільно з Міністерством соціальної політики України та іншими партнерами реалізує гуманітарний проект в п’яти східних областях України, що найбільше постраждали від конфлікту;

·    Гуманітарний проект ФН ООН передбачає цілий комплекс дій, які допоможуть дати ефективну відповідь на випадки ґендерно-обумовленого насильства. Оперативну допомогу постраждалим надає 21 команда мобільних психологів та соціальних робітників. Станом на березень 2016 року «мобільні бригади соціально-психологічної допомоги» отримали більше 3000 звернень. Також в рамках гуманітарної допомоги ФН ООН надає медичне обладнання (інкубатори) та хірургічні інструменти пологовим будинкам на сході України.