Partnerships
UNFPA Україа реалізують програми в Україні, направлені на створення умов, в яких кожна молода людина може наповну реалізувати свій потенціал, боротьбу із гендерними стереотипами та створенням послуг для постраждалих від гендерно зумовленого насильства. Детальніше про напрями нашої роботи ви можете дізнатися у вкладці “Про нас” та “Теми”.
Для ефективної реалізації програм, а також з метою залучення місцевих організацій, компаній та лідерів, ми залучаємо партнерів, які розділяють наші цінності та переконання - рівності, прав людини та сталого розвитку!
Ми розглядаємо різні формати співпраці із партнерами, зокрема:
- Спільні проєкти, коли у форматі win-win ми реалізовуємо його частини.
- Інформаційне партнерство, де ми виступаємо експертами, які надають інформацію для існуючої платформи. Також ми зацікавлені у партнерствах із спеціалістами/ -ками, які готові надавати свої експертні консультації (наприклад, психологи/-ні, лікарі\-ки тощо).
- Колаборації із брендами і лідерами думок та фандразинг, коли спільно із брендом ми розроблюємо соціально значущу ідею та спільно її реалізовуємо.
- Фінансове партнерство. Ми завжди зацікавлені у розширенні наших вже існуючих програм та ініціатив. Тож якщо ви зацікавленні у розвитку соціальних проєктів з гендерної рівності, відповідального батьківства, боротьби із домашнім та гендерно зумовленим насильством, розвитку потенціалу молоді, працевлаштування, статевого виховання, сексуального і репродуктивного здоров’я, а також розвитку навичок чи спортивних проєктів і готові інвестувати в це ресурси вашої компанії чи організації - будемо раді співпраці!
- Співпраця в рамках наших програм. Кожна із наших програм має широкий спектр можливих співпраць, зокрема, передбачає залучення місцевого малого, середнього та великого бізнесу (наприклад, в рамках розвитку Індексу Благополуччя Молоді у містах) чи експертів (наприклад, психологинь для роботи із підлітками в рамках проєкту “Не дрібниці у стосунках”). Детальніше ознайомитися із нашими програмами та ініціативами ви можете у Розділах “Теми” та “Про нас”.
Наші проєкти, які ми реалізуємо спільно із партнерами:
Давай Грай! Разом із ФК Шахтар та Shakhtar Social Foundation
Співпрацю із ФК Шахтар ми розпочали ще у 2017 році, коли футболісти-тати Андрій Пятов, Тарас Степаненко, Сергій Кривцов та Антон Каніболоцький стали обличчями проєкту “Щастя у 4 руки”.
З 2018 року ми розширюємо наше партнерство, працюючи не лише над просуванням ідей відповідального татівства, але й боротьби із гендерними стереотипами, зокрема у спорті. 2018 року ФК Шахтар став першим в Україні професійним клубом, який відкрив футбольну команду для дівчат. Ця команда тренується у Харкові.
З 2019 року спільно із Shakhtar Social Foundation ми почали залучати більше дівчат до занять футболом, створюючи міксовані команди проєкту Shakhtar Social “Давай, грай!”. У 2019 році до нас також приєднався партнер “Спеціальна Олімпіада України”. Разом ми запустили 4 інклюзивні команди для дівчат із інтелектуальною інвалідністю: у Києві, Івано-Франківську, Маріуполі та Харкові.
Освітній проєкт “Краса для всіх” разом із L’Oreal Україна
Мета проєкту — за допомогою спеціального курсу навчити жінок, які перебувають у непростій життєвій ситуації, основ перукарської майстерності та допомогти їм побудувати свій шлях до кращого життя. Проєкт має фокус на жінок, які постраждали від домашнього насильства. З 2018 року разом із L’Oreal Україна ми хочемо дати жінкам можливість отримати актуальну та затребувану професію та стати економічно незалежною.
Благодійна допомога від AVON для жінок, які постраждали від домашнього насильства
Компанія Avon підтримала програму боротьби із домашнім насильством, яка впроваджується UNFPA Україна за підтримки Урядів Великої Британії, Канади та Естонії.
Коли жінка потрапляє до шелтеру, то зазвичай останнє про що вона думає - це одяг чи якісь аксесуари. Головне - сховатися від агресора та мати дах над головою. Тому багато жінок, тікаючи, потрапляють до притулків взагалі без речей. Вже у притулку жінки за допомогою фахівців мають можливість вирішити складну ситуацію, не переймаючись побутовими проблемами.
Ми отримали від AVON як благодійну допомогу - 77 тисяч одиниць продукції. Це одяг, взуття та аксесуари загальною вартістю понад $416 000. Ці речі були передані жінкам до шелтерів, денних кризових центрів та через мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.
Міфи про жіноче здоров’я разом із Школою жіночого здоров’я лікарки Наталії Сіліної
Тема жіночого здоров’я, сексуальних та репродуктивних прав, а також статевого виховання досі є однією із найбільш необговорюваних в Україні. Разом із лікаркою гінекологом-ендокринологом та експертною з жіночого здоров’я Наталією Сіліною ми розвінчуємо міфи. Щотижня Наталія Сіліна пише про найбільш часті питання, які чує на прийомі чи отримує у директ. Разом ми започаткували рубрику для соціальних мереж “Міфи про жіноче здоров’я”.
WikiGap та “Жінки у СТЕМ” з Wikipedia
У 2019 році ми започаткували партнерство із Вікіпедією. Разом із Посольством Швеції в Україні ми долучились до міжнародного флешмобу WikiGap, а трохи згодом організували всеукраїнський конкурс статей “Жінки у СТЕМ”.
Метою глобального редакторського марафону WikiGap є створення біографічних статей відомих українок та поширення про них інформації. Також в рамках марафону відбулися 3 зустрічі - у Києві, Харкові та Львові. Протягом марафону у 2019 році дописувачі та дописувачки створили 186 нових статей про досягнення жінок та зробили їх більш видимими. Протягом конкурсу “Жінки у СТЕМ” було створено більше 500 статей, які показують досягнення жінок та дівчат у СТЕМ спеціальностях.
Ми завжди відкриті до нових партнерств. Щоб зв’язатися із нами, напишіть нам на електронну пошту, зазначену у розділі “Контакти”.